Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
East/West 1st XI 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Hoppers Crossing CC
187 J Rhodes 93  B Jones 3/48 N D'antonio 2/14 DC Jobson 2/22 D Kanchana 2/43
def by Melton
6/190 D Kanchana 58* M Stead 56* B MacRae 32  L Goegan 2/15 BE Smith 2/33
Hogans Road Reserve (Turf Oval #2) 
East/West 2nd XI 1 12 Oct 19 Melton
0/47 LJ Alaimo 30*  
drew Hoppers Crossing CC
153 NS Virk 35  H Fleetwood 4/37 JM Jensen 2/13 C Wedage 2/27
MacPherson Park (Oval #1) 
North/West 3rd XI 1 12 Oct 19 Brunswick
73  MR Craig 5/15 TJ Waring 2/25
def by Hoppers Crossing CC
7/75 AB Javed 25  C Owner 3/14 H Travers 2/23
Holbrook Reserve 
North/West 4th XI 1 13 Oct 19 Hoppers Crossing CC
10/142(cc) S Barlow 40  M Singh 4/21 A Poudel 4/30
def by Brunswick
2/143 M Singh 72* T Lancaster 29  GJ Mitchell 2/30
Hogans Road Reserve (Turf Oval #2) 
North West B Twenty20 3 13 Oct 19 Hoppers Crossing CC
3/140 TA Steadman 44 M Steadman 37  
def Coburg
4/137(cc) N Demarte 62  A Turnbull 2/4
Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 2) 
E1 (One Day) 2 12 Oct 19 United Tarneit SC
9/144 Pn patel 35 B Patel 31  A Sureshbabu 4/35 A Bryan 2/22 LJ Smith 2/26
def by Hoppers Crossing CC
9/145(cc) M Shah 57 G Yeo 37  A Kiely 4/37
Wootten Road Reserve 2 (Nth West) 
Under 17 1/2 A 1 12 Oct 19 Point Cook
1/146(cc) C Brown 50* A Kang 44 M Rouvray 25*  
def Hoppers Crossing CC
8/86(cc) J Abraham 52*  V Ramchander 3/13 M Rouvray 2/7 j chetty 2/9
Saltwater Reserve (Synthetic Oval) 
Under 17 1/2 B South 1 12 Oct 19 Hoppers Crossing CC
56 A Hussain 26  GS Gill 2/0 E Britnell 2/2 Y Talwar 2/7 T Dar 2/19
def by Sanctuary Lakes CC
4/119(cc) A Carter 50*  
Warringa Reserve 
Under 15 B Nth 1 12 Oct 19 Hoppers Crossing CC
56  X Kardachi 3/7 E English 2/8
def by Sunshine YCW & United
1/158(cc) CR Carter 40* H Diab 40* BA Chatterton 27*  
Glen Orden Reserve (Oval 2) 
Under 15 B Sth 1 12 Oct 19 Sanctuary Lakes Sharks
4/94 T Dar 30  AM Hussain 3/6
def Hoppers Crossing CC
4/85 A Chugh 32 B VIRK 30  R Shearer 2/15
Alamanda Park (Alamanda Boulevard Oval) 
Under 13 B Sat North 1 12 Oct 19 Hoppers Crossing CC
5/110(cc) K dhaliwal 38*  
def by Truganina Cricket Club
141  S Panchal 2/10 J Bryan 2/16
Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #1) 
Under 15 C Friday 1 11 Oct 19 Deer Park
4/108(cc) L McArthur 40*  
def Hoppers Crossing CC
6/86 DH Shah 25  
John McLeod Reserve (John McLeod Reserve #1) 
Under 13 A Friday 1 11 Oct 19 Gellibrand
6/120(cc) DT Lamont 31*  D Qidwai 2/13
def Hoppers Crossing CC
5/97(cc)  
Digman Reserve (Oval #1) 
H1 Grade 2 12 Oct 19 Hoppers Crossing CC
2/113 K Batra 55* S Kodikara 30  
def Foots ANA Gold
112 R Meesala 45  A Wahab 3/11 T Sirohi 2/10 S Kodikara 2/19
Warringa Reserve 
Under 13B Friday West 1 11 Oct 19 Hoppers Crossing CC
58 N Azzopardi 28  
def by Bellbridge
2/117(cc)  
Glen Orden Reserve (Oval 2) 
VCV Over 50's B Grade Legends 1 13 Oct 19 North Balwyn
113 M Grace 41* P Perera 27  G Farley 2/8 D Stuart 2/29
def by Hoppers Crossing CC
3/114 C Swan 39* D Snow 39  
Macleay Park (Oval 3) 
Molly Strano Under 13 - Girls League 1 14 Oct 19 Hoppers Crossing CC
v BYE