Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/West 3rd XI Division 1 3 27 Nov 21 Werribee CC
1/108 F Abdul Sathaar 49* S Worrall 39  
def Hoppers Crossing CC
106 AB Javed 50  K Logan 4/9 F Cowell 3/27
Soldiers Reserve 
North/West 4th XI Division 1 3 27 Nov 21 Hoppers Crossing CC
9/137(cc) N Najimudeen 38  S Jit 3/25 JP Hopper 2/12 JM Rayson 2/15 G Sharma 2/32
def by Werribee CC
6/224(cc) A Mahajan 49* JM Rayson 49 L Black 29 NJ Waugh 28  JP Cairns 2/43
Hogans Road Reserve (Turf Oval #2) 
South/West 2nd XI 3 27 Nov 21 Caulfield
7/196 RG Pike 57 CW Clancy 29 D Shipperd 28 D Anderson 27  WM Slattery 2/27 AJ Wilson 2/40
def Hoppers Crossing CC
8/194(cc) MW Gobbe 48 V Asti 31 J Mitchell 27 MJ Leahy 26  D Anderson 2/38
Caulfield Park (Oval 1) 
N.Higham/I.Young Shield (Div 8) 3 27 Nov 21 United Tarneit SC
6/156(cc) T Karunatilake 38 S Pereira 34 SP Ramani 29*  
def Hoppers Crossing CC
7/140 P Jakanovski 33 N Mohammed 29 C Deas 26*  A Singh 2/19
Wootten Road Reserve Nth West 
P.Hollings/P.Lally Shield (Div 10) 3 27 Nov 21 Hoppers Crossing CC
9/140(cc) J Herden 64 A Bryan 31  V Shah 4/10 MM Patel 3/25
def by Forsyth Utd Chargers CC
4/141(cc) P Thakkar 44* A Shringarpure 35 KS Kharyal 34  S Magan 2/3
Warringa Reserve 
Women’s Social T20 Division 4 4 28 Nov 21 Werribee CC
5/132 G Padam 37*  A Mason 2/14
def Hoppers Crossing / Sanctuary Lakes CC
2/87(cc)  N Tyagi 2/13
Chirnside Park (Chirnside Park Oval) 
North West (B) - One Day Competition 3 28 Nov 21 Greenvale Kangaroos (2)
3/133(cc) S Perera 47* B Todero 43*  
def by Hoppers Crossing
4/161(cc) TA Steadman 47 M Sandhu 46* K Koropeckyj 32  
Greenvale Reserve (South) (Oval #2) 
U17 1/2 A Saturday 3 27 Nov 21 Hoppers Crossing CC
88  J Saccuti 2/11 I Sammut 2/20
def by Moonee Ponds
8/95(cc) DH Shah 38*  
Warringa Reserve 
U15 A Saturday 3 27 Nov 21 Yarraville
0/180(cc) OW Gillespie 49* J Thomas 44* R Singh 33* H Hudson 26*  
def Hoppers Crossing CC
8/131 L Odewahn 53* N Saini 26  J Thomas 2/12
McIvor Reserve (Oval #6) 
VCV Over 50's A Grade Legends 2 28 Nov 21 East Doncaster
4/197(cc) GP Turnbull 42* AB Davidson 40* G Feutrill 40* W Lyall 38  G Farley 2/31
def Hoppers Crossing CC
8/154(cc) G Flower 40* GJ Mitchell 40* M Wright 27  W Grabham 3/34 G Feutrill 2/10
Zerbes Reserve 
U13 B West Friday 3 26 Nov 21 AA Tarneit CC
1/238 AP CHINTALA 45* D BHAIYAJI 45* R Dereddy 40* D Kumar 37*  
def Hoppers Crossing White
5/76(cc)  AP CHINTALA 2/18
Hummingbird Boulevard Reserve 
U13 B West Friday 3 26 Nov 21 Sanctuary Lakes Blue
120 S Mondal 32  
def Hoppers Crossing Blue
5/90(cc)  
Alamanda Park (Alamanda Boulevard Oval) 
U13 A Saturday 3 27 Nov 21 Point Cook CC
5/167 T Kumar 34* N Khanna 28*  
def Hoppers Crossing CC
5/154  K Bhangle 2/24
Saltwater Reserve (Synthetic Oval) 
U15 Friday 3 26 Nov 21 Hoppers Crossing CC
93  P Mundy 3/20 L Hutchison 2/20
def by Footscray Angliss
4/108(dec) P Mundy 28*  N Saini 3/18
Warringa Reserve 
U13 B South Friday 2 19 Nov 21 Hoppers Crossing CC
def by Werribee Tigers
Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #1) 
U11 A West Friday 2 26 Nov 21 Western Eagles SC
17/97(cc)  A Patel 4/4 I joshi 3/6 K Shah 2/4 S Jordan 2/7 A Patel 2/8 H Bukhari 2/12
def by Hoppers Crossing CC
10/155  K Sood 3/9
Lawrie Emmins Reserve 
U11 Cubs West Friday 2 26 Nov 21 Hoppers Crossing White CC
6/72(cc)  
def by Truganina CC Yellow
2/107(cc)  
Goddard Street Reserve (Goddard Street Reserve #2) 
South/West 1st XI 3 27 Nov 21 Hoppers Crossing CC
107 AM Bhatt 26  A King 3/16 D Denny 2/14 O Hayes 2/15 J Thorne 2/16
def by Caulfield
7/270(cc) J Thorne 77* GC Rummans 67 D Tantsis-Hall 63 DM Forbes 32  J Swan 3/33 S Abeyruwan 2/40
Hogans Road Reserve (Turf Oval #1)